تاریخ خبر:23 اردی بهشت 2018 میلادی- منبع: بی بی سی فارسی: در تازه‌ترین دور جنگ تجاری بین چین و آمریکا بر سر افزایش تعرفه‌ها، چین گفته است

 قصد دارد تعرفه‌های بیشتری بر صادرات کالاها از ایالات‌متحده آمریکا اعمال کند.

کالاهایی با ارزش ۶۰ میلیارد دلار دستخوش این تصمیم خواهد شد. چین می‌گوید که از اول ژوئیه بیش از ۵ هزار کالای آمریکایی طبق تعرفه‌های جدید خواهد بود.

این اقدام چین در پی تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا روز جمعه (۱۰ مه/۲۰ اردیبهشت) صورت گرفت که بنا به آن، عوارض گمرکی کالاهایی با ارزش بیش از دویست میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

آقای ترامپ تاکید کرده است که چین "بدجوری صدمه" خواهد دید مگر اینکه توافق تجاری با آمریکا را بپذیرد.

وانگ یی، وزیر خارجه چین می‌گوید این کشور تسلیم فشارهای خارجی نخواهد شد.

پیش از آغاز مذاکرات تجاری چین و آمریکا، آقای ترامپ گفته بود چین در مذاکرات تجاری از "توافق عدول" کرده است. این در حالی بود که اختلاف دو کشور قبل از مذاکرات پیش‌رو تشدید شده است.

آقای ترامپ این اظهارنظر را زمانی بیان کرد که چین گفته بود اگر آمریکا تعرفه‌های کالاهای چینی را افزایش دهد، احتمال "اقدامات ضروری" تلافی‌جویانه وجود دارد.

آقای ترامپ وعده داده بود که روزجمعه (۱۰ مه/۲۰ اردیبهشت) تعرفه اعمال شده بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را دو برابر می‌کند. او روز یکشنبه (۵ مه/۱۵ اردیبهشت) در توییتری از این موضوع خبر داده و نوشته بود ممکن است تعرفه‌های دیگری را اعلام کند.

همچنین رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا، چین را به عدول از تعهداتش متهم کرده بود اما پافشاری کرده بود که توافق بین دو طرف در زمینه تعرفه‌ها هنوز ممکن است.

آقای لایتیزر گفته بود تهدید آقای ترامپ برای اعمال مالیات تازه بر صادرات چین بعد از آن بود که چین در قول‌های قبلی‌‍اش تجدید نظر کرد.

 

منبع خبر: بی بی سی فارسی در این لینک 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.

Invalid Input