تاریخ: 4  آذر, ۱۳۹۶- منبع: وب سایت حوری دات سی ای (باز نشر): کانادا کشور پهناور، مدرن، پیشرفته و مهاجر پذیر، سالیانه پذیرای شمار زیادی از تازه واردین از

نقاط مختلف دنیا می باشد. حتما برایتان جالب است که بدانید چند درصد از جمعیت تازه واردین کانادا را ایرانیان تشکیل می دهند. بر اساس آمار و ارقام منتشر شده در سال ۲۰۱۶، ایرانیان از لحاظ جمعیتی، چهارمین ملیتی بوده اند که طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶  به کشور کانادا مهاجرت کرده اند.

از سال 2011 به مدت پنج سال ایرانی های مهاجر چهارمین جمعیت مهاجرین به کانادا را به خود اختصاص داده اند، فیلیپینی ها اولین رتبه را داشته اند و سپس هندی ها و چینی ها در تعداد مهاجرین گروه های بعدی بوده اند. تعداد نفرات مهاجرین هر یک از این کشورها یکصد و بیست هزار تا یکصد و نود هزار نفر بوده طی این سال ها و نهایتا ایرانی ها با جمعیتی تقریبی چهل و دو هزار نفر توانسته اند مقام بعدی مهاجرین را در دست داشته باشند که مجموعان سه و نیم درصد مجموع مهاجرین به کانادا می باشد.

حدود ۲۲ درصد از جمعیت حال حاضر کانادایی ها را مهاجرین تشکیل می دهد. جمعیت مهاجرین همواره در این کشور رو به افزایش است و این افزایش با برنامه ریزی ها و سیاست های دولت کانادا امکان پذیر و عملی گشته است و به همین صورت نیز ادامه خواهد یافت. وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرده است که برنامه ریزی های انجام شده در راستای جذب هرچه بیشتر مهاجرین به این کشور بوده است و تا سال ۲۰۲۰ حدود یک میلیون مهاجر تازه وارد به این کشور وارد خواهند شد. جالب است بدانید که بر اساس پیش بینی محققان و صاحب نظران، تا سال ۲۰۳۶ بیش از ۳۰ درصد کل جمعیت کشور کانادا را مهاجرین تشکیل خواهند داد.

تازه مهاجرین اونتاریو را برای اقامت بیش از سایر استان های کانادا ترجیج داده اند، بعد از این استان استان های غربی بیشترین تعداد مهاجرین را توانسته اند جذب خود کنند: آلبرتا، ساسکاچوان و منیتوبا.

تعداد جمعیتی که کلا طی سال ها 2011 الی 2016 به کانادا مهاجرت نموده اند یک میلیون و دویست هزار نفر بوده، کلا بیست و دو درصد کانادایی ها در خارج از کانادا بدنیا آمده اند و هم اکنون در این کشور مهاجر پذیر زندگی می کنند.

آمار منتشر شده حاکی بر آن است که پس از ایرانی ها، مردم کشورهای پاکستان، آمریکا، سوریه، انگلستان و فرانسه بیشترین تعداد مهاجران را  طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶  در کانادا داشته اند.

 

منبع این مطلب از سایت حوری دات سی ای در این لینک می باشد با تغییرات جزئی که در آن داده شده است.

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.

Invalid Input