تاریخ: 1396 -  منبع: وب سایت ایوار: آبشار نیاگارای کانادا در اونتاریو قرار داشته و به آبشار «نعل اسبی» معروف است. اینجا یکی از برترین مقاصد گردشگری دنیای

جدید به شمار رفته و به آن لقب «پایتخت ماه عسل دنیا» را داده‌اند. این آبشار که ارتفاع آن 54 متر می باشد، یکی از منابع الکتریسیته انتاریو، این ایالت بسیار مهم کانادا می باشد. این آبشار در شهر نیاگارا قرار دارد، جایی که شهری در مرز ایالات متحده آمریکا می باشد، شهری در جنوب شرقی ایالتی که مرکز آن تورنتو است.

در نزدیکی این آبشار، دیگر جاذبه های گردشگری مانند موزه تاریخ اسکای لان، رستوران گردان، پارک محله ویکتوریا و منطقه ای بنام "نورها" که در زمستان ها در آن جشن برگزار می شود قرار دارد. جاذبه های این منطقه تمامی ندارد، باغ های گیاه شناسی، زمین های گلف و مراکز خرید که گردشگران در آن می توانند خریدهایشان را انجام دهند.

 

آبشار نیاگارا کانادا (نعل اسبی)

 

نکاتی جالب درباره آبشار نیاگارا

آبشارهای نیاگارا حدود ۱۲,۰۰۰ سال عمر دارند. آبشارها زمانی به وجود آمدند که کوه‌های یخ عظیم در حال ذوب شدن، دریاچه‌های آب شیرین بزرگ ایجاد می‌کردند که یکی از آن‌ها (دریاچه اِری) از بالای تپه به پایین ریخته و به دریاچه دیگری (دریاچه اونتاریو) ملحق می‌شود.

سرعت رودخانه نیاگارا چیزی حدود ۵۶ کیلومتر در ساعت است. در واقع دو آبشار در نیاگارا وجود دارند، آبشار آمریکا و آبشارهای نعل اسبی کانادایی.

 

 Ø¢Ø¨Ø´Ø§Ø± نیاگارا کانادا (نعل اسبی)

 

چیزی که نیاگارا را زیبا و بی‌همتا می‌کند ترکیب ارتفاع و جریان آب است. آبشارهای نعل اسبی حدود ۵۷ متر ارتفاع داشته و در اوج فصل گردشگری یعنی ماه ژوئن تا آگوست، هر دقیقه حدود ۱۶۸,۰۰۰ متر مربع آب از آن به پایین می‌ریزد. 

جاذبه‌های مصنوعی آبشارهای نیاگارا شامل «دوشیزه مه» (Maid of the Mist)، تونل‌های زیبای «تیبل راک» (Table Rock)، تله کابین اسپانیایی، «مارین لند» (Marineland)، تئاتر IMAX و کنسرواتوار پروانه هستند. در سال ۱۹۵۹ که موزه واکس انگلیسی «لوئیز تاسود» (Louis Tussaud) افتتاح گردید، چهره نیاگارا تغییر کرد. برج «مینولتا» (Minolta) در ارتفاع ۹۹ متری از سطح آبشارهای نعل اسبی قرار دارد.

 

آبشار نیاگارا کانادا (نعل اسبی)

 

برج «اسکای لان» (Skylon) در ارتفاع ۲۳۶ متری نیاگارا قرار دارد. در سال ۱۹۶۰ «راجر وودوارد» (Roger Woodward) پسری بود که پس از سانحه حین قایق سواری از سقوط در نیاگارا جان سالم به در برد. الکتریسیته‌ای که از آبشار نیاگارا در نیروگاه‌های «سر آدام بِک» (Sir Adam Beck) یک و دو تأمین می‌شود، نیازهای برق اونتاریوی جنوبی و نیویورک غربی را برطرف می‌کند. «بلوندین» (Blondin) بندبازی بود که اجراهای متعددی در میانه دهه ۱۸۰۰ در تنگه نیاگارا داشت. وی از عبور چشم بسته تا حمل یک اجاق گاز و تهیه املت در ارتفاع را در این اجراها انجام داده است.

 

آبشار نیاگارا کانادا (نعل اسبی)

 

با سفر خانم هریت بیچر استو بود به این منطقه و مشاهده قاچاق برده ها، رمان به یاد ماندنی "کلبه عمو تم" نوشته و منتشر گردید. شاید باور آن سخت باشد که تا سال 1886 اصولا آبشار نیاگارا نماد و سمبل آمریکا بوده که با احداث مجسمه آزادی، آمریکا نماد جدیدی برای خود انتخاب نمود. 

تله کابینی که بر روی این آبشار احداث شده اسپانیایی می باشد تا برسیم به فیلمی از مرلین مونرو بنام "نیاگارا" که در سال 1952 در همین منطقه فیلم برداری شد.

 

آبشار نیاگارا کانادا (نعل اسبی)

 

و در اینجا به ثروت عظیمی که کانادا و این منطقه دارد باید اشاره نمود. در زمانی که بسیاری از کشورها با بحران آب و بحران های اجتماعی بخاطر کمبود آب شیرین مواجه هستند، دریاچه هایی که در اطراف این آبشار قرار دارند یک پنجم کل آب شیرین کره زمین را در خود جای داده اند. 

تا سال 1912 به گردشگران اجازه داده می شد که روی محوطه یخ زده نیاگارا در زمستان ها راه بروند و بعضا برنامه های خود را اجرا نمایند اما در این سال یخ ها شکست و سه گردشگر را آب های منطقه بلعیدند و از آن تاریخ اینچنین اجازه ای داده نمی شود.

و البته اتفاقی که در 1848 افتاد دیگر تکرار نشده. جریان آب در هر دو آبشار کاملا یخ زد و هیچ جریانی آب در آبشار نیاگار مشاهده نمی شد.

 

منبع این مطالب از سایت ایوار در این لینک می باشد

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.

Invalid Input