تاریخ: 24 تیر 1398-  منبع: بی‎بی‎سی فارسی: بنابر اعلام وزارت کشور ترکیه از زمان اعلام تسهیل شرایط کسب شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه از

شهریور پارسال، حدود ۹۸۱ تبعه کشورهای دیگر به همین روش شهروند ترکیه شده‌اند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از وزارت کشور ترکیه گفته ۲۵۳ ایرانی از همین طریق شهروندی ترکیه را خریدارای کرده‌اند و در صدر جدول خریداران قرار گرفته‌اند.

بعد از ایران، کشورهای عراق، یمن، افغانستان و سوریه در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند؛ در این فهرست متقاضیانی از کشورهای کانادا، ایتالیا، آمریکا و اسرائیل هم قرار دارند.

دولت ترکیه سال پیش (۱۳۹۷) با تغییر بعضی از قوانین مهاجرتی، شرایط کسب شهروندی این کشور برای اتباع خارجی را آسان‌تر کرد.

 

در تغییر قوانینی که در ترکیه اعلام شده میزان پولی که در حساب های بانکی لازم هست نشان داده شود برای کسب شهروندی ترکیه پانصد هزار دلار می باشد، این رقم قبلا سه میلیون دلار بود. رقم اعلام شده از رقم های قبلی فوق العاده کمتر می باشد.

سرمایه گذاری ثابت هم که برای کسب شهروندی لازم است سابقا دو میلیون دلار بوده که به پانصد هزار دلار کاهش یافته است.

سابق بر این باید خانه ای به ارزش دو میلیون دلار خرید می شده برای دریافت شهروندی ترکیه که با تغییرات قوانین به دویست و پنجاه هزار دلار کاهش یافته است. 

و در همین راستا تعداد حداقل کارکنان استخدامی یک شرکت خارجی در ترکیه نیز کاهش یافته. سابقا می باید صد نفر شهروند ترکیه ای استخدام می شدند اما این تعداد به پنجاه نفر کاهش یافته.

اینها نشانه‎های فرار سرمایه از ایران می باشد، گرجستان و ترکیه عمده مقاصد سرمایه‎ ایرانی ها بوده.

هدف فرار سرمایه اولا اخذ شهروندی کشور مقصد می باشد و در ثانی حفظ ارزش سرمایه در دست.

گزارش مرکز آمار ترکیه نشان می‌دهد که ایرانیان در چهار ماه ابتدایی سال جاری میلادی ۱۲۷۸ خانه در این کشور خریده‌اند و بعد از عراق در جایگاه دوم قرار گرفته‌اند.

خرید خانه توسط شهروندان ایرانی در ترکیه در چهار ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود دو نیم برابر شده است.

 

منبع این مطلب از سایت بی‎بی‎سی در این لینک می باشد با تغییرات جزئی که در آن داده شده است.

 

 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.

Invalid Input