کالج های کانادا

 

کالج های کانادا

کالج ها در کانادا همچون مراکز آموزشی فنی و حرفه ای در ایران هستند که بیشتر روی آماده سازی دانشجو برای ورود به بازار کار تمرکز دارند، بدین جهت کالج ها در مقایسه با دانشگاه ها از نظر تئوری تمرکز کمتری روی دروس گذاشته و بیشتر به جنبه کاربردی و عملیاتی توجه میکنند. دوره های کالج در کانادا به افرادی توصیه می شود که قصد ورود سریع به بازار کار را دارند و به دنبال مشاغل با درآمد متوسط و کاربرد زیاد هستند. بعضی از کالج ها دارای دوره هایی هستند که شامل دوره کارآموزی هستند که به دانشجو این فرصت را می دهند تا آنها بتوانند ارتباطات کاری و تجربیات شغلی خود را قبل از فارغ التحصیلی گسترش دهند و بدین سان شانش خویش را برای استخدام شدن پس از فارغ التحصیلی افزایش بدهند. شرایط پذیرش و ادامه تحصیل در کالج های کانادا معمولا نسبت به دانشگاه ها ساده تر بوده و بطور کلی پیش نیاز های کمتری جهت ورود به کالج های کانادا وجود دارد. همچنین نمره زبان مورد نظر جهت ورود به دوره کالج کانادا نسبت به دانشگاه ها معمولا کمتر بوده.


کالج ها در کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم میشوند. دوره های زیر در کالج ها ارائه می شوند:
• دوره DEC. این دوره در کالج های کبک ارائه میشود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان است.
• دوره دیپلما ( پیش نیاز این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی میباشد)
• دوره سرتیفیکیت (‌پیش نیاز این دوره ها دوره دیپلم میباشد)
• دوره پست بچلر (‌پیش نیاز این دوره ها دوره لیسانس میباشد)
• دوره بچلر ( این دوره همان دوره لیسانس بوده که پیش نیاز ورود به آن دوره دیپلم وپیش دانشگاهی است)


برخی از کالج ها نیاز به نمره زبان حداقل آیلتس ۶ دارند و در صورت ارائه ندادن مدرک زبان، دانشجو ملزم به گذراندن دوره های زبان بعنوان پیش نیاز دوره اصلی می باشد. در بسیاری از کالج ها این امکان نیز وجو دارد که متقاضی از طریق انجام تست آنلاین سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را به کالج مورد نظر اثبات نماید. مهمترین نکته در این قسمت این می باشد که برای آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند و ورود به دوره اصلی آنها مشروط به گذراندن دوره زبان هست، سفارت کانادا معمولا با درخواست ویزای اینگونه دانشجویان ایرانی برای تحصیل در کانادا موافقت نمیکند. بنابراین پیشنهاد ما این است که اگر متقاضی مستقیم از کشور ایران برای ویزای تحصیلی اقدام میکند، حتما در آزمون زبان شرکت کند و واجد شرایط برای سطح زبان دانشگاه مورد نظر باشد، حتی اگر دانشگاه مورد نظر نیازی به نمره آزمون زبان برای دادن پذیرش نداشته باشد.


شهریه کالج های کانادا بین 10000 تا 20000 دلار در سال می باشد. رنج هزینه ها بستگی به کالج؛ دوره و فشردگی کلاس ها دارد. علاوه بره شهریه کالج ها باید هزینه بیمه درمانی، هزینه های جانبی و هزینه زندگی در کانادا را نیز به لیست هزینه های تحصیلی خود اضافه کنید.


طبق قانون، هیچ شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که آفیسرهای اداره مهاجرت کانادا مسلما فاکتور سن را در ارزیابی پرونده ویزای متقاضیان در نظر میگیرند و میبایست برنامه تحصیلی متقاضی برای آفیسر نسبت به موقعیت متقاضی توجیه پذیر باشد. برای مثال متقاضی که ۵۰ سال دارد و قصد تحصیل در دوره کالج کانادا را داشته باشد به سختی میتواند آفیسر را با مدارک خود قانع نماید که فقط قصد تحصیل و بازگشت به کشور خود را دارد.


امکان اخذ ویزای ویزیتوری یا کاری برای همراه متقاضی تحصیل در کالج کانادا وجود دارد و محدودیتی در این مورد وجود ندارد و فرزند متقاضی نیز امکان برخورداری از تحصیل رایگان در کانادا را خواهد داشت.
اخذ پذیرش جهت ادامه تحصیل کالج در کانادا مخصوصا اگر شخص متقاضی قصد اخذ اقامت دائم کانادا از روش تحصیلی را داشته باشد، کاری تخصصی بوده و پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدام از مشاورین مجرب استفاده کنید.


برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید

فرم ارزیابی رایگان

 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید