ویزای تحصیلی کانادا

 

ویزای تحصیلی کانادا

هر فردی که خواستار ادامه تحصیل در یکی دوره های تحصیلی بیش از۶ ماه در کشور کانادا هست و شهروند کشورهایی از جمله ایران هست ، که نیاز به ویزای تحصیلی کانادا دارد، می تواند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی خود و نامه CAQ (در صورت تحصیل در استان کبک) اقدام کند. نامه پذیرش در مقاطع بعد از دیپلم دبیرستان باید از موسساتی گرفته شود که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا آنها را بصورت رسمی قبول داشته باشد. این موسسات تحت عنوانDesignated learning institutions در وبسیات اداره مهاجرت و شهروندی کانادا شناخته شده اند و هر کدام دارای کد DLI منحصر بفردی هستند که باید در اپلیکیشن ویزا وارد شوند. برای مشاهده لیست این موسسات اینجا کلیک کنید.

در صورتی که فرد از یکی از مدارس کانادا پذیرش دارد می تواند برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کند. تمامی مدارس کانادا مورد تایید اداره مهاجرت و شهروندی کانادا هستند. تمامی متقاضیان کمتر از 18 سال (minors) که برای تحصیل در کانادا می خواهند اقدام کنند، جهت تحصیل در کانادا باید تحت مراقبت و نظارت فرد بالغی در کانادا باشند. این فرد نقش قیم یا همان کاستودین (custodian) محصل در کانادا را خواهد داشت.

قیم یا کاستودین – Custodian:
تمامی محصلین کمتر از 18 سال (minors) که برای تحصیل در کانادا می خواهند اقدام کنند، جهت تحصیل در کانادا باید تحت مراقبت و نظارت فرد بالغی در کانادا باشند. این فرد نقش قیم یا همان کاستودین (custodian) محصل در کانادا را خواهد داشت. والدین فرزند و همچنین قیم وی در کانادا باید فرم مخصوص را تکمیل و تحویل آموزش و پرورش منطقه یا مدرسه در هنگام اخذ پذیرش و اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در هنگام اخذ ویزای تحصیلی کنند. در بیشتر موارد اگر محصل کمتر از ۱۰ سال سن داشته باشد باید یکی از والدین بیلوژیکی او در هنگام تحصیل به همراه او باشند. معمولا افرادی که دارای فامیل یا دوست در کانادا هستند که سیتیزن کانادا یا دارای اقامت دایم کانادا هستند، مي توانند اين مسئوليت را بعهده بگيرند اما اگر شما دوست یا فامیلی در کانادا ندارید که حاضر به تقبل مسئوليت باشند ، افرادي هستد كه اين مسئوليت را بعهده می گيرند . برای پیدا کردن قیم مناسب برای فرزند دلبندتان با ما در تماس باشید.

مسئوليت های قيم در صورت عدم حضور والدين دانش آموز:
• حضور در مدرسه در روز ثبت نام
• شرکت در جلسات دوره ای مدرسه
• حضور در مدرسه به هنگام اضطرار بیماری یا حادثه احتمالی برای دانش آموز

مدت زمان بررسی پرونده ویزای دانشجویی کانادا:
میانگین مدت زمان بررسی پرونده های متقاضیان نسبت به کشوری که در حال حاضر سکونت دارند، تعداد پرونده های در حال بررسی در آن کشور ، شرایط سیاسی آن کشور و فاکتور های متعدد دیگر همواره در حال تغییر است . بطور معمول، میانگین مدت زمان بررسی پروندهء ویزای تحصیلی در کانادا برای ساکنین ایران 10 الی 16 هفته می باشد. میانگین مدت زمان بررسی پرونده خود را نسبت به نوع پرونده درخواستی خود و کشوری که در آن سکونت دارید با پاسخ دادن به سه سوال می توانید از اینجا پیدا کنید. در صورت مثبت بودن جواب بررسی پروندهء متقاضی ، شخص متقاضی یا نماینده او بایستی پاسپورت شخص متقاضی را به نماینده رسمی سفارت کانادا (که در صورت سکونت در ایران این سرویس توسط مرکز آنکارا ارایه می شود ) ارایه دهد تا ویزا را در پاسپورت وی مهر کنند.
متقاضی اخذ ویزای تحصیلی می تواند تا پایان اعتبار ویزای خود که معمولا تا چند ماه پس از پایان دوره تحصیلی خود می باشد ( در صورت کمتر نبودن اعتبار پاسپورت قبل از اتمام تحصیلات که در این صورت تا پایان اعتبار پاسپورت خواهد بود) بدون محدودیت به کانادا سفر کند .
پس از دریافت نامهء قبولی از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا معمولا ویزای متقضای صرف مدت کوتاهی در پاسپورت متقاضی زده می شود. با بهمراه داشتن مدارک لازم در هنگام ورود به کانادا ، آفیسر مربوطه برای دارنده ویزای تحصیلی استادی پلن صادر می کند.

استادی پرمیت کانادا (Study Permit)
چنانچه متقاضی ویزای تحصیلی دریافت کرده، بعد از ورود به خاک کانادا برای داشتن وضعیت ( یا Status ) در کانادا نیاز به مجوزی تحت عنوان استادی پرمیت ((Study Permit به معنای مجوز تحصیل دارد. در این مدرک مشخصات اقامتی متقاضی از جمله تاریخ شروع فعالیت وی و تاریخ انتهای آن درج شده است و متقاضی را مجاز به تحصیل و زندگی در خاک کانادا می کند. برای اغلب مسایل اجتماعی در کانادا ، فرد نیاز به این مدرک دارد.
استادی پرمیت در فرودگاه ، توسط آفیسر فرودگاه ، بعد از ورود به خاک کانادا صادر می‌شود. مدت زمان صدور این برگهء هویتی میتواند از چند دقیقه تا چندین ساعت ( بسته به شلوغی فرودگاه و موقعیت شما ) طول بکشد . آفیسر سوالات ابتدایی در مورد تحصیل در کانادا از متقاضی کرده و بعد از چک کردن مدارک وی استادی پرمیت را صادر می‌کند.

مدارک لازم در هنگام ورود به کانادا:
مدارکی که لازم است هنگام دریافت استادی پرمیت همراه خود داشته باشید عبارتند از:
1. پاسپورت
2. نامه پذیرش مدرسه ، کالج یا دانشگاه
3. نامه‌ POE یا Letter of Introduction
4. مدارک تامین مالی مثل حساب‌های بانکی یا نامهء بورسیهء تحصیلی ( فاند fund ) از مدرسه ، کالج یا دانشگاه و رسید پرداخت شهریه (در صورت نداشتن نامه بورسیه تحصیلی)
5. مدرک CAQ ( فقط برای کسانی که قصد تحصیل بالای شش ماه در استان کبک دارند )
6. اوراق کاستودین یا قومیت ( فقط برای دانش آموزان زیر 18 سال که نیاز به داشتن قیم در کانادا دارند )

نکته : به جز موارد ذکر شده بهتر است شخص ، تمامی ترجمه های رسمی خود را در فرودگاه به همراه خود داشته باشد تا در صورت نیاز ، آن را به آفیسر مربوطه ارائه دهد. آفیسر ممکن است همه مدارک شما یا فقط تعدادی از مدارک را از شما درخواست کند.

هزینه لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

حساب بانکی لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا :
در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید به آفیسر اثبات کند که توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های سال اول تحصیل خود از نظر شهریه و هزینه زندگی را دارد. این مبلغ می تواند بصورت کامل در نامهء بورسیه ارایه شود و یا در حساب متقاضی یا قیم یا اسپانسر فرد باشد .
طبق سایت اداره مهاجرت کانادا، این حداقل مبلغ به صورت زیر باید ارائه شود:
• در صورتی که متقاضی اصلی تنها اقدام می کند :
شهریه سال اول شما + 10 هزار دلار (تحصیل در خارج از استان کبک)
شهریه سال اول شما + 11 هزار دلار (تحصیل در داخل استان کبک)

• اگر یک شخص دیگر متقاضی اصلی را همراهی میکند :
شهریه سال اول شما + 14 هزار دلار (تحصیل در خارج از استان کبک )
شهریه سال اول شما + 16 هزار دلار (تحصیل در داخل استان کبک برای اضافه شدن شخص بالای 18 سال ) یا 15 هزار دلار (تحصیل در داخل استان کبک برای اضافه شدن شخص زیر 18 سال)

• اگر شخص (یا اشخاص ) اضافی دیگر ، متقاضی اصلی را همراهی میکند :
در صورت تحصیل در خارح از استان کبک : + 3 هزار دلار (به ازای اضافه شدن هر شخص به پرونده)
در صورت تحصیل در داخل استان کبک : + 5 هزار دلار (به ازای اضافه شدن هر شخص بالای 18 سال به پرونده ) + 2 هزار دلار (به ازای اضافه شدن هر شخص زیر 18 سال به پرونده)
مثال:
- در صورت تحصیل در خارج از استان کبک:
شهریه + 10 هزار دلار (برای اپلیکنت اصلی)
+ 4 هزار دلار (برای اضافه شدن شخص اول به پرونده)
+ 3 هزار دلار (برای اضافه شدن شخص دوم به پرونده)
جمع: شهریه + 17 هزار دلار

- در صورت تحصیل در داخل استان کبک:
شهریه + 11 هزار دلار (برای اپلیکنت اصلی)
+ 5 هزار دلار (برای اضافه شدن شخص اول بالای 18 سال به پرونده)
+ 5 هزار دلار (برای اضافه شدن شخص دوم بالای 19 سال به پرونده)
جمع: شهریه + 21 هزار دلار

نکته: دقت داشته باشید که این حداقل تمکن مالی اعلام شده توسط اداره مهاجرتی هست و هیچ رقمی برای حداکثر آن اعلام نشده است. توصیه اکید می شود که تا حد ممکن تمکن مالی قوی توسط متقاضیان ارایه شود . اینکه چه نوع حسابی را به چه صورت بعنوان تمکن مالی به سفارت ارائه کنید و نامه تمکن مالی شما چه نکاتی را دارا باشد، بسیار حائز اهمیت است. توصیه می کنیم در این خصوص با کارشناسان مجموعهء رامون مشورت کنید.
نکته: در هنگام تحویل پروندهء ویزا به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مبلغی بابت بررسی و انگشت نگاریِ متقاضی یا متقاضیانِ پرونده بصورت آنلاین به این اداره پرداخت می شود. این مبلغ غیر قابل عودت می باشد.

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا:

اگر با در خواست اخذ ویزای تحصیلی کانادای شخص متقاضی موافقت نشود ، نامهء ریجکتی برای وی صادر خواهد شد که در آن بصورت کلی دلیل یا دلایل رجکت شدن ویزای وی را بصورت کلی اعلام می کنند.
معمولا دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:
- عدم داشتن منابع مالی کافی
- قانع نشدن افیسر برای هدف متقاضی از تحصیل وی در کانادا و دلایل کافی برای بازکشت وی به کشورخود
- اشکال در فرم ها و فایل های ارایه شده برای سفارت چون عدم صداقت
- برنامه و دوره تحصیلی نا مناسب

هنگامیکه پرونده ای رجکت میشود، دلیل دقیق ریجکتی برای شخص ارسال نمی گردد. در واقع دلایل آمده صرفا دلایل کلی است که تقریبا برای اکثر پرونده ها یکسان بوده و شبیه هم است. اما اگر شخص بخواهد دلیل دقیق رجکتی خود را بداند و در صدد رفع آنها بربیاید باید به اصطلاح نوت آفسر (ATIP) را دریافت کند. در نوت آفیسر می توان دلیل دقیق رجکتی و توضیحات کامل آفیسر پرونده را مشاهده کرد . ضمنا این نوت صرفا برای پرونده های رجکت شده نیست . بلکه اگر قبلا شخص ، ویزای تحصیلی یا توریستی خود را دریافت نموده است و حال قصد دارد برای برنامه دیگری اقدام کند، برای اینکه اطلاعات جدید ، تضادی با آنچه در پروندهء شخص وجود دارد نداشته باشد، حتما باید این نوت گرفته شود. اخذ نوت حدودا ۳۰ تا ۴۰ روز زمان میبرد.

مجموعهء رامون ما خدمات اخذ نوت آفیسر، تحلیل دقیق دلایل ریجکتی طبق مدارک سابمیت شده، توضیح مفصل دلایل ریجکتی برای متقاضی را برای پرونده های ریجکت شده انجام میدهد.


اگر به هر دلیلی در اخذ ویزای تحصیلی کانادای خود موفق نشده اید، با ما در تماس باشید.


برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید

فرم ارزیابی رایگان

 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید