هزینه تحصیل در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

اگرچه اتریش در میان ثروتمندترین کشورهای جهان می شود،  اما هزینه عمومی زندگی در اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی خیلی بالا نیست. مخصوصا شهریه دانشگاه های اتریش بسیار پائین تر از شهریه اکثر دانشگاه های دیگر اروپا است.

در لیست زیر شما تخمینی از هزینه های زندگی ماهانه دانشجویان (به یورو) را خواهید یافت. این ارقام تنها به عنوان یک راهنما عمل می کنند و نمی توان آن را به عنوان یک شاخص در نظر گرفت. هزینه های اقامت، محل سکونت دانشجویی در خوابگاه دانشجویی به عنوان اساس محاسبه استفاده شده است.

هزینه مسکن

هزینه ها به شهری که در آن شما می خواهید تحصیل کنید بستگی دارد. برای مثال، مسکن در وین گران تر از شهرهای کوچکتر است. هزینه برای یک خوابگاه دانشجویی در وین 400 یور به بالا و در شهرهای کوچک تر کمتر از 400 یورو به بالا هست.

هزینه: 400 یورو

هزینه خورد و خوراک

خوشبختانه، اتریش دارای بسیاری از سوپر مارکت های تخفیف است که غذا را با قیمت مناسب عرضه می کنند. در بسیاری از دانشگاه ها، کافه تریای خودآموزی (Mensa) به گونه ای است که می توانید غذا خوب و با قیمت مناسب دریافت کنید. اما ارزان ترین راه برای غذا خوردن این است که خود پخت و پز کنید. برخی از قیمت های متوسط: یک فنجان قهوه / چای در یک کافه: 3 یورو، یک ساندویچ در یک نانوایی: 3،50 یورو، یک شام در یک رستوران معمولی دانشجویی: 10 یورو، 1 لیتر شیر 1.10 تا 1.20 یورو و....

هزینه: 200 تا 250 یورو

بیمه دانشجویی

اتریش دارای یکی از بهترین سیستم های بیمه دراروپا است که با داشتن بیمه درمان مثل ویزیت دکتر، عمل ها جراحی (به جز عمل های زیبایی) ، پرکردن دندان ها ، ازمایش خون، سونوگرافی و.... رایگان و بدون پرداخت هزینه هست. داروخانه ها فقط برای دارو ها مبلغ ناچیزی از شما خواهند گرفت.

هزینه: 60  یورو

حمل و نقل

اتریش دارای یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل دنیا است. که با حمل و نقل عمومی شما بدون نیاز به اتومبیل شخصی در شهر وین به همه جا دسترسی خواهید داشت. هزینه حمل و نقل به چند دسته تقسیم میشود:

  1. کارت سالانه: با داشتن این کارت شما بدون هیچ محدودیت و اعتباری میتوانید از حمل و نقل عمومی برای مدت 1 سال استفاده کنید.

هزینه: 396 یورو ( این مبلغ برای شما به صورت ماهانه تا یک سال قسط بندی میشود) – ماهانه 33 یورو

  1. کارت حمل و نقل دانشجویی : این کارت که با نام SEMESTERKARTE شناخته می شود به دانشجویانی تا سن 26 سال تعلق میگرد.

هزینه:  75 یورو برای هر ترم دانشگاه

نیازهای متفرقه

یک بلیط سینمایی تقریبا 9 یورو و یک بلیط برای یک موزه حدود 8 یورو هزینه دارد. با این حال بسیاری از موزه ها، سینماها، تئاتر ها و دیگر مراکز فرهنگی هنگامی که کارت دانشجویی خود را نشان می دهید تخفیف دانشجویی می گیرند. خرید کتاب غیر درسی برای مطالعه شخصی 8 یورو به بالا و کتاب های درسی از 70 یورو به بالا که کتاب های درسی را می توان از کتابخانه دانشگاه دریافت کرد. برای ارائه مثال، هزینه سلمانی مردانه حدود 10 تا 15 یورو می باشد.

هزینه ماهانه: 50 یورو (بدون حساب کتاب های دانشگاه)

شهریه دانشگاه

هزینه: 740 یورو در هر ترم

کلاس زبان آلمانی

دانشجویانی که بدون زبان آلمانی پذیرش میگرند و به عبارتی پذیرش مشروط  دارند بعد از ثبت نام در دانشگاه ملزم به گذارندن کلاس های زبان تا سطح C1 هستند

هزینه: 1200 یورو برای 5 ماه

هزینه کلی برای یک زندگی دانشجوی به صورت تقریبی بین 950 یورو  با احتساب همه موارد  بالا است.

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید