اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

 

اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

یکی از راه های بسیار کاربردی برای گرفتن اقامت دائم کانادا، تحصیل در این کشور است. برنامه های مهاجرتی بسیاری در این زمینه وجود دارد و هر استان نیز برای خود شرایط جداگانه ای را در نظر گرفته است. کانادا کشوریست که علاوه بر فراهم کردن سیستم آموزشی قوی و انواع بورسیه ها برای دانشجویان خود در راستای حمایت آنها این امکان را نیر برای فارغ التحصیلین خود فراهم کرده است که بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند.

روش های عمومی (Federal Immigration Programs) از طریق سیستم اکسپرس انتری در همه استان ها برای متقاضیان قابل اجرا هست که این سیستم شامل برنامهء تجربه ی کانادایی (CEC)، برنامهء نیروی متخصص فدرال (FSWC)، و برنامهء نیروی فنی حرفه ای فدرال ( (FSTC می‌باشد. اشخاصی که واجد شرایط یکی از این سه برنامه هستند می توانند یک پروفایل اکسپرس اینتری بسازند. با انجام این کار امتیازی تحت عنوان امتیاز CRS به آنها تخصیص یافته و وارد بانک اطلاعاتی داوطلبین می شوند.

این امتیاز بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله آموزش، سابقه ی کار و مهارت زبان و بسیاری از عوامل دیگر تخصیص داده می شود. داوطلبین در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری بر حسب امتیازشان رتبه بندی شده و داوطلبین در رتبه های بالا نامه دعوت نامه ی پذیرش (ITA) را برای اخذ وضعیت اقامت دائم توسط سازمان IRCC دریافت می کنند. این برنامه ها میان دانشجویان بین المللی که از موسسات کانادایی فارغ التحصیل می شوند و قصد اقامت پس از تحصیل در کانادا را دارند، شهرت دارد.

مخصوصا برنامه CEC که برنامه ای است که مبتنی بر امتیاز نیست و هر فردی که شرایط برنامه را برآورده می کند می تواند بعد از یک سال کار به عنوان نیروی ماهر در کانادا واجد شرایط CEC شود، جذابیت زیادی دارد. در نتیجه فارغ التحصیلان بین المللی که یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را اخذ کرده و حداقل برای یک سال در کانادا کار می کنند می توانند واجد شرایط این برنامه باشند. فارغ التحصیلان بین المللی که شرایط برنامه ی FSWC یا FSTC را نیز برآورده می کنند می توانند پروفایلی برای بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری از طریق آن برنامه ها ارائه نمایند. علاوه بر این سه روش، متقاضیان می تواندد از طریق برنامه های استانی (Provincial Immigration Program) طبق استانی که در آن تحصیل کرده اند امکان اخذ اقامت دائم خود و اعضای وابسته به خود را فراهم کنند.

دو تا از معروف ترین این روش های استانی برنامهء تجربه کبکی (PEQ) و برنامهء کاندید مهاجر انتاریو (OINP) می باشد. نکته قابل توجه این که متقاضی پس از اخذ اقامت از طریق استان الزامی برای ماندن در آن استان ندارد و می تواند در هر نقطه ای از کانادا کار یا تحصیل و زندگی کند.
اگر شما هم نیاز به مشاوره برای اخذ اقامت دائم کانادا را دارید، می توانید ما در تماس باشید.

o برنامهء تجربهء کانادایی (Canadian Experience Class)
o برنامهء نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker)
o برنامهء نیروی فنی حرفه ای فدرال (Federal Skilled Trades)
o برنامهء تجربه کبکی (PEQ)
o برنامه ء کاندید مهاجر انتاریو (OINP)

 

برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید

فرم ارزیابی رایگان

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید