برنامهء نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker)

 

برنامهء نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker)

در برنامهء مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال یا همان (FSWP) Federal Skilled Worker، ادارهء شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) تقاضاهای جدید را از طریق سیستم جدید  اکسپرس انتری خواهد پذیرفت. در این برنامه متقاصیان خارج از کانادا پس از پذیرفته شدن در بازه زمانی 6 ماه وارد خاک کانادا خواهند شد. برنامه نیروی متخصص فدرال نسبت به قبل تغییرات اساسی داشته و امکان اقدام مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق روش فدرال وجود ندارد بلکه متقاضی باید در ابتدا در سیستم استخر اکسپرس انتری منتظر بماند تا انتخاب شده و نامه ITA را دریافت کند.

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامهء نیروی متخصص فدرال:

  • داشتن حداقل ۱۲ ماه (۱۵۶۰ ساعت) تجربهء کاری مستمر در ۱۰ سال ما قبل درخواست به صورت تمام وقت یا ۲۴ ماه نیمه وقت در دو سال در یکی از رده مشاغل NOC: 0/A/B در سیستم گروه بندی مشاغل کانادا (۱۵۶۰ ساعت)‌. متقاضی باید تمام شرح وظایف ذکر شده در قسمت lead statement و همچنین بخش مهمی از شرح وظلایف در قسمت main duties(شامل تمامی موراد) essential را داشته باشد.
  • نداشتن سو پیشینه و بیماری های پر هزینه
  • توانایی ساپورت مالی خود و خانواده پس از ورود به کشور کانادا ( در صورتی که جاب آفر دارید نیازی به این مورد نیست)
  • داشتن حداقل یک دیپلم کانادایی یا معادل سازی مدرک تحصیلی با سیستم کانادا
  • داشتن حداقل سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB7
  • متقاضی نباید قصد زندگی در کبک را داشته باشد.

متقاضیان باید گواهی ارزیابی مدرک تحصیلی خارجی را نیز دریافت کنند. لطفا دقت کنید که حتی با داشتن تمام موارد بالا پذیرش شما تضمینی نیست. زیرا باید در سیستم  اکسپرس انتری حداقل امتیاز مورد نظر در CRS را داشته باشید. به شرط وجود پیش نیاز های ذکر شده در بالا و کسب حداقل 67 امتیاز از مجموع حداکثر 100 امتیاز موجود در این سیستم، متقاضی واجد شرایط خواهد بود.

ارزیابی مدارک تحصیلی :(ECA)
فرآیند ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی قبل از اقدام از این طریق نشان می دهد که آیا این گواهی آموزشی خارجی، معتبر و معادل با یک گواهی کامل کانادایی می باشد یا خیر. برای متقاضیان جدید، فرآیند ECA درک واقع بینانه ای فراهم می کند تا دریابند که مدرک تحصیلی خارجی در کانادا تا چه حد به رسمیت شناخته می شود. این ارزشیابی می بایست پس از اعلام مراکز مورد قبول از طریق اداره مهاجرت صورت گرفته باشد و این ارزشیابی به مدت 5 سال معتبر می‌باشد.
سازمان های مشخص شده عبارتند از:
World Education Services
Comparative Education Service: University of Toronto School of Continuing Studies
International Credential Assessment Service of Canada
Medical Council of Canada
متقاضیانی که قصد دارند برای پزشک متخصص یا پزشک عمومی/پزشک خانواده به عنوان شغل اصلی در برنامه ی FSWP درخواست بدهند، جهت ارزشیابی مدارک تحصیلی خود میبایست از طریق سازمان نظام پزشکی کانادا اقدام کنند.

توان مالی مورد نیاز برای تامین مایحتاج زندگی در کانادا:
متقاضی باید به اندازه نصف حداقل درآمد لازم برای زندگی در کانادا LICO توان مالی خود را از طریق حساب بانکی نشان دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید
فرم ارزیابی رایگان

 

 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید