پذیرش و ویزای تحصیلی اسپانیا

 

پذیرش و ویزای تحصیلی اسپانیا

اولین پیش نیاز اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا اخذ پذیرش از دانشگاه قابل قبول برای دولت اسپانیا می باشد که این مسئله مهم را در جای خود بررسی خواهیم نمود. بعد از اخذ پذیرش باید به سفارت محل اقامت تماس گرفته و پروسه تحویل مدارک و اپلیکیشن برای ویزای تحصیلی را سوال نمود. احتمالا در بسیاری از کشورها بستگی به شرایط محیط، قوانین جداگانه‎ هر سفارت برای خود در نظر گرفته شده. آنگونه که در گشت و گذار در اینترنت می‎شود متوجه شد، دو الی سه ماه قبل از شروع کلاس‎ها بعد از آنکه پذیرش به دست متقاضی رسید باید مدارک لازم برای اخذ ویزا تحویل سفارت شود و احتمالا در این فاصله متقاضی باید در سفارت یک مصاحبه هم داشته باشد اما آنچه در عمل برای متقاضی ویزای تحصیلی اسپانیا از ایران اتفاق خواهد افتاد احتمالا بسیار متفاوت است و بعید بنظر می رسد در طی دو ماه اپلیکیشن متقاضی رسیدگی شده و مصاحبه هم انجام پذیرد. توصیه ما آنست که قبل از شروع مراحل پذیرش با سفارت تماس گرفته شود و از آخرین وضعیت پرس و جو شود.

آنگونه که در وب‎سایت‎های دولتی گفته می‎شودلیست مدارکی که در اینجا خواهد آمد باید همراه فرم اپلیکیشن  به سفارت تحویل داده شود اما این لیست قطعی نیست و هر لحظه ممکن است با نظر سفارت اسپانیا در کشوری که زندگی می کنید تغییر پیدا کند پس دوباره تاکید می کنیم که حتما با سفارت قبل از تحویل مدارک هماهنگ شوید:

 

  1. جزئیات ثبت نام رشته تحصیلی و برنامه شروع کلاس ها و امثالهم با جزئیات
  2. مدرک خرید بیمه سلامت
  3. مدرکی که نشان دهد که متقاضی بعضی از بیماری های خاص را ندارید (معمولا پزشک معتمد سفارت ترتیبات این کار را خواهد داد)
  4. تمکن مالی. در کشورهای دیگر تمکن مالی برای پرداخت هزینه یک سال معمولا قابل قبول خواهد بود اما در رابطه با سفارت اسپانیا در ایران هر لحظه ممکن است میزان و تعریف تمکن مالی تغییر کند.
  5. اطلاعاتی راجع به محل زندگی‎اتان در کشور مقصد. احتمالا برای این مسئله هم رزرو هتل جوابگو خواهد بود. باید دید در آن لحظه سفارت چه می گوید
  6. عدم سوء پیشینه

مهم

در سی روز اولی که دانشجو وارد اسپانیا می شود باید برای دریافت مجوز اقامت در اسپانیا اقدام نماید, این کارت برای پنج سال اعتبار خواهد داشت. با داشتن  کارت اقامت در اسپانیا، یک صاحب کار می تواند برای دانشجو تقاضای "اجازه کار" ارسال دارد و 20 ساعت در هفته دانشجو خواهد توانست برای این کارفرما کار کند.

مجوز کار پس از فارغ‎التحصیلی

سابقا با اتمام زمان ویزای تحصیلی و تحصیلات دانشجو، دانشجو می باید از اسپانیا خارج می شد ولی با تغییراتی که در قوانین داده شد هم‎اکنون فرصت خوبی به دانشجو داده می شود که بعد از فارغ التحصیلی دنبال کار در رشته مربوطه و یا شروع یک بیزینس باشد. برای اخذ مجوز مربوطه دانشجو باید فارغ التحصیل شده و بیمه سلامت برای این دوران تهیه کرده باشد، تمکن مالی برای این یکسال هم لازم است نشان داده شود و نهایتا هزینه این اپلیکیشن باید پرداخت گردد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید
فرم ارزیابی رایگان

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید