کار دانشجویی در کانادا

 

کار دانشجویی در کانادا

کار همزمان با تحصیل در کانادا
انواع کار دانشجویی در کانادا یا همان کار همزمان با تحصیل در کانادا به شرح زیر می باشد:

- کار دانشجویی در محیط دانشگاه –  On Campus Work:
اگر دانشجویی دانشجوی تمام وقت و دارای ویزای معتبر تحصیلی در کانادا باشد، می تواند درهمان دانشگاه که پذیرفته شده کار کند. تعداد ساعات مجاز و قوانین مربوط به کار در محیط دانشگاه نسبت به قوانین هر دانشگاه و موقعیت شما در آن دانشگاه متفاوت می باشد.

- کار دانشجویی در خارج از محیط دانشگاه -Off Campus Work :
از تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۴ اگر دانشجویی دانشجوی تمام وقت باشد و دارای ویزای تحصیلی معتبر در کانادا باشد، می تواند هفته ای ۲۰ ساعت درزمان های دانشجویی و نامحدود در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است در بیرون از محیط دانشگاه کار کند.

- کار بعنوان کارآموز در کانادا –Co-op Student or Intern:
دوره ه های کو آپ در کانادا، دوره هایی تحت عنوان کارآموزی هستند که متقاضی در حین تحصیل در شرکت ها میگذارند و معمولا برای آن به دانشجوی مربوطه حقوق پرداخت می شود. برخی از کالج ها و دانشگاه ها این دوره ها را برای بعضی از رشته های خود الزامی کرده اند.
برای واجد شرایط بودن در این دوره میبایست:
• دانشجو دارای ویزای تحصیلی معتبر باشد.
• کارآموزی باید جز برنامه تحصیلی باشد.
• دوره کارآموزی نباید بیشتر از ۵۰٪ دوره تحصیلی باشد.

کار همسر دانشجو در کانادا:
همسر هر دانشجو در کانادا قادر هست تا در صورت دلخواه برای ویزای توریستی یا ویزای کاری همزمان با متقاضی اصلی یا بعد از او اقدام کند. پس از اخذ ویزای کاری توسط همسر متقاضی، تا زمانی که موفعیت و شرایط تحصیلی متقاضی اصلی سرجای خود باشد و ویزای تحصیلی وی نیز معتبر باشد، همسر متقاضی اصلی با داشتن ویزای کاری می تواند به صورت تمام وقت در هر شغلی در کشور کانادا کار کند.

دوره های غیر مجاز برای کار در کانادا:
باید بدین نکته توجه داشته باشید که در دوره های زیر اجازه کار حین تحصیل برای دانشجو وجود ندارد:
• دوره های پاره وقت
• دوره دبیرستان و پایین تر
• دوره های زبان
• دوره های پیش نیاز - General Interest or Preparatory Courses
نکته: هر فرد تازه وارد به کانادا که اقامت دائم کانادا را دریافت نموده است و یا اجازه تحصیل (Study Permit) یا اجازه کار (Work Permit) دارد، باید SIN Number که همان شماره بیمه اجتماعی 9 رقمی منحصر بفرد هست را داشته باشد. دقت کنید که پس از شروع کار در کانادا فقط ۳ روز مهلت دارید که این شماره را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کنید. اقدام برای دریافت این شماره رایگان است و برگه حاوی سین نامبر را می توانید در بدو ورود در فرودگاه (در صورت رسیدن به قرودگاه در ساعات کاری کارکنان این قسمت)، در نردیکتربن دفتر Service Canada به محل اقامت خود یا آنلاین از طریق ایمیل در صورت دور بودن از این دفاتر از محل زندگی شما به مسافت حداقل 100 کیلومتر اتخاذ کنید. برای پیدا کردن نزدیکترین دفتر Service Canada به محل سکونت خود اینجا کلیک کنید.


اگر روی ویزای شما این عبارت وجود داشته باشد اجازه کار ندارید:
This permit does not permit the holder to engage in off campus employment in Canada
در این حالت اگر موسسه یا دانشگاه خود را پس از ورود به کانادا تغییر دادید و شرایط شما تغییر کرد، برای اعلام شرایط جدید خود باید در اسرع وقت به اداره مهاجرتی اطلاع دهید، اقدامات لازمه را انجام داده و هزینه لازم را بپردازید.


برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید

فرم ارزیابی رایگان

 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید