مجوز کار پس از تحصیل در کانادا

 

مجوز کار پس از تحصیل در کانادا

برنامهء مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (Post-Graduate Work Permit):
دانشجویان فارغ التحصیل از موسسات داخل کانادا برای کار در کانادا پس از تحصیل می توانند برای برنامهء (Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP یا همان مجوز کار (یا به اصطلاح ویزای کار) پس از تحصیل در کانادا اقدام کنند. این برنامه به فارغ التحصیلان بالاتر از مقطع دیپلم اجازه میدهد تا در کانادا بمانند و سابقه کار کانادایی بدست آورند. سپس سابقه کاری که در این دوره بدست می آورند می تواند بعنوان امتیاز در تقاضای درخواست اقامت دائم در کانادا مورد استفاده قرار گیرد. به محض فارغ التحصیل شدن در کانادا و ارائه درخواست PGWPP ( ویزای کار پس از تحصیل در کانادا) متقاضی امکان کار کردن به صورت تمام وقت را دارد. مدت اعتبار این نوع ویزا حداکثر 3 ساله بوده و فقط یک بار به شخص اعطا می شود. این مجوز به متقاضیان اجازه کار در هر شرکت و هر شغل و با هر کافرمایی را می دهد و از نظر ساعت های کاری محدودیتی برای شخص قائل نمی شود و در حقیقت متقاضی را محدود به یک کارفرما یا شغل خاصی نمی کند که باعث می شود متقاضی موقع که بخواهد شغلش را تغییر دهد. فارغ التحصیلان لازم نیست در زمان درخواست، پیشنهاد کار داشته باشند.

مهلت اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا:
طبق آخرین آپدیت وبسایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا 180 روز از زمانی که فارغ التحصیل شده اند مهلت دارند تا برای Post-graduation work permit درخواست دهند (پیش از این، این زمان 90 روز بود).
نکته بسیار مهم این کار این است که متقاضی باید در زمانی درخواست این امر را دهد که استادی پرمیتش فعال باشد و منقضی نشده باشد. معمولا دانشگاه ها و کالج ها در پایان دوره به دانشجوها نامه ای می دهند که در آن ذکر شده است که شخص در صورت تمایل می تواند در کانادا شروع به کار کند که زمان دریافت این نامه بهترین زمان برای شروع ورک پرمیت است. این بدین دلیل حائز اهیمت است که به محض فازغ التحصیلی دانشجو دیگر امکان کار کردن را نخواهد داشت مگر این که برای PGWPP درخواست داده باشد.
در زمانی که متقاضی در خواست خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تحویل داده و نتیجه درخواستش برای ورک پرمیت نیامده و استادی پرمیت هم ندارد، شرایط این شخص در کانادا Implied Status است. خوشبختانه برای اینگونه مواقع، شخص در این فاصله امکان کار را دارد و کاری که انجام میدهد هم در برنامه های منجر به اقامت دایم کانادا مورد قبول خواهد بود.

طول مدت ورک پرمیت (مجوز کار) پس از تحصیل در کانادا:
طول مدت مجوز کار حداکثر سه سال و حداقل به اندازه طول دوه ای که در کانادا برای تحصیل سپری شده است، می باشد. برای دوره هایی که کمتر از ۸ ماه هستند ویزای کار صادر نمی شود. اگر بخشی از دوره در خارج از کانادا بوده و سپس به کانادا منتقل شده باشد در صورتی که مدرک فارغ التحصیلی شخص از کانادا صادر شود و مدت زمان حضور در کانادا بیش از ۸ ماه باشد، وی واجد شرایط برای ورک پرمیت خواهد بود.

به طور خلاصه طول ورک پرمیت پس از استادی پرمیت به شکل زیر است:
- دوره کمتر از ۸ ماه: غیر قابل قبول
- دوره ۸ ماه تا دو سال: ورک پرمیت دو ساله
- دوره دو ساله و بالاتر: ورک پرمیت سه ساله

شرایط مورد نیاز برای اخذ ورک پرمیت پس از تحصیل در کانادا:
• شخص باید دوره ای که بیش از 8 ماه بعنوان دانشجوی تمام وقت یا فول تایم (به استثنای ترم آخر که می توان بصورت پارت تایم یا غیبت تحصیلی سپری کرد) که ختم به اخذ مدرک تحصیلی مورد تایید در کانادا بکند، تحصیل کرده و به اتمام رسانده باشد.
• شخص باید از یکی از موسسه های دولتی (یا) خصوصی آموزش عالی (که تحت مقررات و قوانین مشابه با موسسات دولتی فعالیت می کند) (یا) یکی از موسسات خصوصی مقطع متوسطه یا بعد از متوسطه (در کبک) که دوره های واجد شرایط با حداقل 900 ساعت یا بیشتر که به اخذ مدرک فنی و حرفه ای (DVS/ diploma of vocational studies) یا گواهینامه تخصص ارزش آموزش دیده(AVS/attestation of vocational specialization) ختم می شود (یا) از یکی از نهاد ها یا موسسات خصوصی کانادا که توسط قوانین محلی صلاحیت اعطای مدرک تحصیلی (به طور مثال مدرک لیسانس، ارشد و دکترا) به دانشجویان را دارند، فارغ التحصیل شده باشد.

اگر متقاضی یکی از شرایط زیر را داشته باشد ورک پرمیت پس از تحصیل به وی تعلق نخواهد گرفت:
• دوره تحصیلی کمتر از ۸ ماه باشد.
• در یکی از دوره های بورسیه Canadian Commonwealth Scholarship که توسط وزارت امورخارجه کانادا Department of Foreign Affairs, Trade and Development Canada -DFATD - ساپورت می شود شرکت کرده باشد.
• از بورسیه Government of Canada Awards Program funded by DFATD استفاده کرده باشد.
• از بورسیه Canadian International Development Agency (CIDA) استفاده کرده باشد.
• در برنامه Equal Opportunity Scholarship, Canada-Chile شرکت کرده باشد.
• در برنامه Canada-China Scholars Exchanges Program شرکت کرده باشد.
• در برنامه Organization of American States Fellowships Program شرکت کرده باشد.
• بخش بزرگ یا تمام دوره به صورت آنلاین باشد.
• قبلا ورک پرمیت پس از تحصیل را گرفته باشد.
• از یکی از موسسات غیر کانادایی واقع در داخل کانادا فارغ التحصیل شده باشد.

اتصال مجوز کار :(Bridging Open Work Permit)
اگر متقاضی در مرحله انتظار برای اخذ اقامت دائم کانادای خود باشد و ویزای کار وی نزدیک به منقضی شدن باشد، متقاضی ممکن است بتواند از برنامهءBridging Open Work Permit -BOWP   یا همان متصل کردن ورک پرمیت ها به هم، استفاده کند. این برنامه به شخص اجازه میدهد تا به کار خود ادامه دهد و همزمان منتظر نتیجه پرونده اقامت دائم کانادای خود باشد. برای انجام این کار، شخص باید در کانادا حضور داشته باشد، دارای ویزای کار مورد تایید باشد که در طی چهار ماه آینده منقضی خواهد شد، و در یکی از برنامه های مهاجرتی زیر شرکت کرده باشد:

- Federal Skilled Worker Program
- Canadian Experience Class
- Federal Skilled Trades Program
- Provincial Nominee Program
- Caring for Children Class  
- Caring for People with High Medical Needs Class


برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید

فرم ارزیابی رایگان

 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید