هزینه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا:
شهریه تحصیل در کانادا نسبت به دانشگاه و رشته متغیر است و بطور معمول شهریه دوره های لیسانس از دوره های بالاتر چون فوق لیسانس و دکتری بیشتر است. بطور کلی (بدون در نظر گرفتن مقاطع تحصیلی مختلف):

میانگین شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا سالیانه بین ۱۲۰۰۰ تا 45000 دلار است.
میانگین شهریه دانشجویان کانادایی در کانادا سالیانه بین ۳۰۰۰ تا 12000 دلار است.
برای کمک به هزینه های تحصیل بورسیه های زیادی مخصوص دانشجویان برتر وجود دارد و بیشتر این بورس ها برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر می باشد که بدست آوردن آنها مستلزم موفقیت در رقابت تنگاتنگ با دانشجویان برتر در سراسر دنیا است. برای مقطع لیسانس هم تعدادی از این بورسیه ها وجود دارد که میتواند هزینه تحصیل در کانادا را بطور چشمگیری کاهش دهد.

خلاصه هزینه زندگی در کانادا:
هزینه زندگی در کانادا نسبت به شهر و نحوه زندگی فردی هر شخص متغیر است و بیشتر آن صرف محل اقامت دانشجو می شود.

بطور کلی:
میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کانادا ماهیانه بین ۷۰۰ الی 1500 دلار برای یک فرد می باشد. برای مشاهده میانگین قیمت اقلام مختلف در کانادا می توانید اینجا کلیک کرده و شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید و حتی قیمت اقلام مختلف را در دو شهر مقایسه کنید.
هزینه زندگی در کانادا بصورت بدیهی در شهر های کوچک آن پایین تر از شهر های بزرگ هست ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که شانس یافتن کار هم در شهر های کوچک تر نسب به شهرهای بزگتر کمتر خواهد بود. شما می توانید هزینه زندگی دانشجویی خود را حتی بدون بهره مندی از بورسیه در حین تحصیل با کار پاره وقت تامین کنید ولی در صورت بهره مند نشدن از بورسیه دانشگاه مقصد، شما حداقل ملزم به داشتن توانایی مالی برای تامین شهریه دانشگاه خود هستید.

 


برای کسب اطلاعات بیشتربا ما در تماس باشید

فرم ارزیابی رایگان

 

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید