برنامهء کاندید مهاجر انتاریو (OINP)

 

برنامهء کاندید مهاجر انتاریو (OINP)


(Ontario Immigrant Nominee Program (OINP برنامه استانی انتاریو برای فارغ التحصیلان استان انتاریو است.

شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامهء کاندید مهاجر انتاریو (OINP):
• اولین شرط این است که شخص باید کارشناسی ارشد و یا دکترای خود را از دانشگاه های مورد تایید این استان گرفته باشد. پس اولین شرط این برنامه، تحصیل در این استان است. دانشجویان دکتری پس از اتمام واحدها و دفاع از تز خود (در یکی از دانشگاه های انتاریو) نیز میتوانند اقدام کنند و نیازی به منتظر ماندن برای فارغ التحصیلی نیست‌.
• حداقل دوره تحصیل باید یک سال تمام وقت برای مستر و دو سال تمام وقت برای دکتری بوده باشد‌. کمتر از این قابل قبول نیست.

برنامهء تجربه کبکی (PEQ)

 

برنامهء تجربه کبکی (PEQ)

استان کبک کانادا فرصت هایی عالی برای اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل از طریق روش Programme de l'expérience québécoise (PEQ – Québec experience program) (به اصطلاح پی ای کیو) در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در حالی که اخیراً تقاضا برای PR (اقامت دائم) بعد از تحصیل در تمامی استان های دیگر دشوار و رقابتی شده است، درهای استان کبک همچنان به روی متقاضیان اخذ اقامت در کانادا از طریق تحصیل باز می باشد و البته که توانایی در یادگیری زبان فرانسه و ارائه مدرکی دال بر توانایی در این زمینه را که یکی از لزومات پذیرفته شدن برای این برنامه است را نباید چشمپوشی کرد.

برنامهء نیروی فنی حرفه ای فدرال (Federal Skilled Trades)

 

برنامهء نیروی فنی حرفه ای فدرال (Federal Skilled Trades)

درخواست های نیروی فنی حرفه ای فدرال بر مبنای توانایی متقاضی برای داشتن توان مالی کافی در هنگام مهاجرت به کانادا ارزیابی می شود. از ژانویه 2015 داوطلبین واجد شرایط برنامهء نیروی فنی حرفه ای فدرال برای مهاجرت به کانادا باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری اید یک اظهارنامهء علاقمندی ارائه نمایند. این برنامه باعث می شود تا افرادی که دارای پیشنهاد شغلی یا گواهی های مناسب برای کار در مشاغل خاص در کانادا هستند، بتوانند در هر یک از استان ها و مناطق کانادا به غیر از کبک اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند.

برنامهء نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker)

 

برنامهء نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker)

در برنامهء مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال یا همان (FSWP) Federal Skilled Worker، ادارهء شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) تقاضاهای جدید را از طریق سیستم جدید  اکسپرس انتری خواهد پذیرفت. در این برنامه متقاصیان خارج از کانادا پس از پذیرفته شدن در بازه زمانی 6 ماه وارد خاک کانادا خواهند شد. برنامه نیروی متخصص فدرال نسبت به قبل تغییرات اساسی داشته و امکان اقدام مستقیم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق روش فدرال وجود ندارد بلکه متقاضی باید در ابتدا در سیستم استخر اکسپرس انتری منتظر بماند تا انتخاب شده و نامه ITA را دریافت کند.

برنامهء تجربهء کانادایی (Canadian Experience Class)

 

 برنامهء تجربهء کانادایی (Canadian Experience Class)

مهاجرت به کانادا از طریق برنامهء تجربهء کانادایی یا همان (Canadian Experience Class (CEC مخصوص متقاضیانی است که تجربه کار در کانادا را داشته اند و می توانند اقامت دائم کانادایی را برای خود و خانواده وابسته به خود دریافت کنند. همچنین این برنامه مورد توجه دانشجویان بین المللی است که در دوره Post Graduate Work Permit پس از فارغ التحصیلی از یکی از دوره های تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا هستند. متقاضیان می توانند در مهلتی که پس از تحصیل در کانادا به آنها داده شده است حداقل شرایط لازم برای اقدام از طریق روش تجربهء کانادایی را کسب کرده و برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. از ژانویه ۲۰۱۵ به بعد درمرحله اول متقاضی این روش باید در سیستم اکسپرس انتری پروفایل ساخته و با داشتن حداقل شرایط لازم دعوتنامه برای اپلای را دریافت کند. برای اقدام از این روش نیازی به داشتن مدرک تحصیلی مشخصی نمی‌باشد هر چند مدرک تحصیلی به شخص در سیستم اکسپرس انتری امتیاز خواهد داد.

استارت آپ کارآفرینی

 

استارت آپ کارآفرینی

برنامه ی ویزای استارت آپ کارافرینان مهاجر را ترغیب می کند تا شرکت های خود را در کانادا گسترش دهند. ویزای استارت آپ، کانادا برای کارآفرینانی است که پتانسیل ایجاد شرکت نوآورانه ای را دارند و می توانند در مقیاس جهانی رقابت کرده و شغل ایجاد نمایند.

مهاجرت خود اشتغالی

 

مهاجرت خود اشتغالی

دولت کانادا و همچنین دولت استانی کبک، برنامه های مهاجرتی را برای افرادی که قصد خود اشتغالی در صنایع، ورزش و کشاورزی و هنر را دارند، ارائه می نماید.

برنامه های تجاری استان های کانادا

 

برنامه های تجاری استان های کانادا

استان های کانادا، در برنامه های مهاجرت استانی خود، انواعی از گروه های کارآفرینی را ارائه می دهند. مهاجران از طریق یکی از این گروه ها می توانند در استان خاصی کسب و کار راه اندازی کنند.

o برنامه استانی انتاریو (OINP) - طرح کارآفرینی (OINP Entrepreneur Stream)
o برنامه مزرعه داران ساسکاچوان (SINP Farm Owners and Operators Sub-Category)
o برنامه خود اشتغالی کبک (Quebec Business Immigration - Self-Employed)
o برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا (Manitoba Business Investor Stream)
o برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا (BC PNP Entrepreneur Immigration)
o برنامه ضریب نفوذ تجاری جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island Business Impact Category)
o برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک (New Brunswick Entrepreneurial Stream)
o برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان نوا اسکوشیا (Nova Scotia Nominee Program (NSNP) - International Graduate Entrepreneur Stream)
o برنامه تجاری مناطق شمال غربی کانادا (NTNP Business Driven Program)
o برنامه تجاری استان یوکان (Yukon Business Nominee Program)

                                                       استارت آپ (Start Up)

 

استارت آپ (Start Up)

                                                 

کشور کانادا به دنبال جذب کارآفرینانی است که پتانسیل راه اندازی شرکت های نوآور و لاق را داشته و می‌ توانند ایجاد شغل نمایند. اگر متقاضی یک ایده خوب داشته باشد و بتواند یکی از سازمان های معرفی شده توسط اداره مهاجرت را راضی به سرمایه گذاری در طرح خود کند، ویزای استارت آپ به وی و خانواده اش تعلق خواهد گرفت که توسط آن اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. نکته قابل توجه این است که شخص مجاز به سرمایه گذاری شخصی نمی باشد مگر اینکه سازمان های معرفی شده از وی بخواهند تا در سرمایه گذاری شراکت کند. این ویزا مشروط به موفق بودن یا نبودن بیزینس مورد نظر نمی باشد و حتی در صورت عدم موفقیت در بیزینس مورد نظر پس از ورود به کانادا خللی در اقامت دائم شخص و خانواده اش ایجاد نخواهد شد. سالیانه تا سقف ۲۷۵۰ پرونده در برنامه Start up انتخاب میشوند.

 نیروی متخصص کبک (Quebec-selected Skilled Workers)

 

نیروی متخصص کبک (Quebec-selected Skilled Workers)

هر ساله اشخاص متعددی از سرتاسر دنیا جهت مهاجرت به استان کبک درخواست می دهند و اداره مهاجرت کانادا پس از بررسی پرونده ها در سیستم امتیاز بندی و پس از انجام مصاحبه، مجوز اقامت در کبک را صادر می نماید. این سیستم هر ساله تغییرات و محدودیت های جدیدی را تجربه می کند.

 

فرآیند مهاجرت به کبک شامل دو قسمت مجزا می باشد:

مرحله اول در سیستم مهاجرت به کبک:
گزینش Sélection
اداره مهاجرت کبک مدارک ارسالی متقاضی را طبق مقررات ایالت کبک بررسی می کند و پس از قبولی گواهی (CSQ (Cetificat de Sélection du Québec را صادر می نماید.

درباره ما

شرکت رامون با اسم تجاری Do Ramoon Ltd شرکتی کانادایی است که طبق قوانین فدرال کانادا به ثبت رسیده است. این شرکت در راستای ارائه خدمات بین المللی از جمله اخذ پذیرش از انواع مدارس، کالج ها، دانشگاه های معتبر سراسر دنیا مخصوصا کانادا، مشاوره برای مهاجرت به کانادا، اروپا، ترکیه، اخذ ویزاهای موقت (توریستی، تحصیلی و غیره) و بورسیه های تحصیلی فعالیت دارد. 

ادمین تلگرام رامون         RamoonSupport@

 

                     

Please let us know your name.

Please let us know your email address.

Please write a subject for your message.

Please let us know your message.


Refresh Invalid Input

عدد نمایش داده شده را وارد کنید